Miasto i Gmina Wieleń

Musicie od siebie wymagać …

22 sierpnia 2025 roku w ramach „Dni Trzeźwości” w Gminie Wieleń odbyło się spotkanie okolicznościowe, które rozpoczęło się Mszą Świętą, odprawioną w Kościele pod wezwaniem św. Rocha w Wieleniu. Mszę Św. odprawił ks. Emil Siemaszko, wikariusz parafii. Homilię wygłosił ks. Grzegorz Górnik z Poznania. Wspólnie z sympatykami ruchu trzeźwości osoby, które trwają w trzeźwości, dziękowały za pomoc oraz siłę w walce z uzależnieniem i jego skutkami. W Gminnym Ośrodku Profilaktyki i Promocji Zdrowia w Wieleniu odbyło się spotkanie integracyjne wieleńskiej wspólnoty ruchu trzeźwościowego. Organizatorzy tegorocznego wydarzenia, na czele z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wieleniu i przewodniczącym Grzegorzem Dębskim gościli w Wieleniu delegacje grup trzeźwościowych AA, m.in. z Sierakowa, Poznania, Drawska, Czarnkowa, Trzcianki, Krzyża Wielkopolskiego. Współorganizatorem wydarzenia była Grupa AA „Dla Siebie i Innych” z Wielenia, którą kieruje Rzecznik Grupy Tadeusz Borczyk.

Prowadzona kampania na rzecz zdrowia podkreśla fakt, że do walki z uzależnieniem prowadzi wiele dróg, jednak najskuteczniejszą z nich jest poddanie się terapii. Osoba uzależniona, aby skutecznie mogła walczyć z chorobą alkoholową, czy innym uzależnieniem powinna w sposób świadomy i zdeterminowany kontynuować terapię. Osiągnięcie stanu trzeźwości warunkuje zdrowienie i prowadzi do dobrej zmiany w życiu osoby uzależnionej. 

W Samorządzie Gminy Wieleń dostęp do specjalistycznej pomocy zapewnia Gminny Ośrodek Profilaktyki i Promocji Zdrowia, gdzie w Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym zatrudnione są osoby służące poradnictwem. Rozmowy motywujące prowadzą też członkowie Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wieleniu. Podczas spotkania Zastępca Burmistrza Wielenia Jan Graczyk w imieniu Samorządu Gminy Wieleń podziękował przedstawicielom wyżej wymienionych Grup, zaangażowanym w krzewienie trzeźwości. Wiceburmistrz podziękował za otwartość i gotowość do dzielenia się doświadczeniem. Powiedział m.in.: „Jesteście przykładem, że zmiana jest możliwa, a wzajemne zrozumienie solidarność i wspólnota mają ogromną moc. Musicie od siebie wymagać, ale jest to poświęcenie również dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją drogę ku trzeźwości.”

Podziękowania za solidarną i owocną współpracę w zakresie działalności Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wieleniu złożyła też Magdalena Zatorska kierownik Centrum Integracji Społecznej „Arka” w Wieleniu. 

Spotkanie zakończyło się zabawą z zespołem Wiola i Ryszard - duet muzyczny Violaric.

 


Hanna Forbrich 

insp. ds. współpracy ze społeczeństwem

Referat Organizacyjny UM Wieleń

 

 

Galeria zdjęć

1 2 DSC09236 DSC09243 DSC09247 DSC09250 DSC09253 DSC09259 DSC09266 DSC09269 DSC09274 DSC09277 DSC09279 DSC09280 DSC09308 DSC09311 DSC09314 DSC09320 DSC09334 DSC09346 DSC09376 DSC09392
powrót do kategorii
Poprzednia Następna

Pozostałe
aktualności