Miasto i Gmina Wieleń

Nowy defibrylator AED w Wieleniu

Z radością informujemy, że dzisiaj na budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Wieleniu został zamontowany ogólnodostępny defibrylator AED (Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny). To kolejny krok w stronę poprawy bezpieczeństwa mieszkańców naszej gminy!  

Urządzenie jest dostępne przez całą dobę i może zostać użyte w sytuacji nagłego zatrzymania krążenia - do czasu przyjazdu służb ratunkowych może uratować czyjeś życie. AED jest prosty w obsłudze i kieruje użytkownika krok po kroku przez cały proces udzielania pomocy.  

Lokalizacja defibrylatora została również dodana do ogólnopolskiej aplikacji “Mapa AED”, dzięki której każdy w razie potrzeby szybko zlokalizuje najbliższe urządzenie ratujące życie.  

Defibrylator został w całości sfinansowany ze środków budżetu Gminy Wieleń.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tej inicjatywy - wspólnie dbamy o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców Gminy Wieleń!

 

powrót do kategorii
Poprzednia Następna

Pozostałe
aktualności