Miasto i Gmina Wieleń

Uroczyste wręczenie nagród w XXII Turnieju Leśnym w Sarbii

Dnia 19 października b.r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród  w  XXII Turnieju Leśnym w Sarbii.

Turniej, w którym udział brali uczniowie wieleńskiej podstawówki, odbył się na leśnej ścieżce edukacyjnej Nadleśnictwa Sarbia na początku października.  Wzorem lat ubiegłych honorowy patronat nad turniejem objęła Dyrekcja Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile. Celem turnieju było poszerzenie wiedzy z zakresu edukacji leśnej, przyrodniczej  i ekologicznej, pracy leśnika, zainteresowanie uczniów światem przyrody i  jego różnorodnością, bogactwem i pięknem, a także wyrabianie poczucia odpowiedzialności za środowisko.

Szkołę Podstawową nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Wieleniu reprezentowały dwie drużyny.

- I kategoria wiekowa (klasy IV-VI) -Gracjan Lewandowski, Zofia Piątek, Agata Grześ i Paulina Przybysz.

- II kategoria wiekowa (klasy VII-VIII) – Marieta Duhr, Zuzanna Piątek, Grzegorz Lewandowski oraz Julia Dmitrzuk.

Drużyny musiały zmierzyć się z następującymi konkurencjami:

11. LEŚNA UKŁADANKA" - rozpoznawanie nasion, owoców i szyszek gatunków drzew i krzewów leśnych.

22.  ,,JAKIE TO DRZEWO?'' – rozpoznawanie gatunków drzew na podstawie próbek drewna.

33.   ,,POŻAR! ALARMUJ!" – ochrona przeciwpożarowa w lasach.

4.    LEŚNIK MATEMATYK" – pomiar wysokości drzew,

5.    DARZ BÓR" – tematyka myśliwska, gwara łowiecka, gospodarka łowiecka,

6.    ,,WIEM JAK ROŚNIE LAS!" – zasady hodowli lasu.

Uczniowie  wykazali się ogromną wiedzą teoretyczną oraz praktyczną ze znajomości zagadnień z dziedziny leśnictwa i łowiectwa czego dowodem są wysokie wyniki.

I miejsce - młodsza drużyna

II miejsce - starsza drużyna

 

                                         Udostępnienie informacji:

Sosnowski Maciej





1

 2


3


4


5


6

powrót do kategorii
Poprzednia Następna

Pozostałe
aktualności